YÖKDİL Başvuruları Yapmak İçin Sistem Açıldı!

Tarafından   09/26/2017

YÖKDİL Başvuruları Yapmak İçin Sistem Açıldı!

YÖKDİL sınavına girmek isteyen adaylar için sistem açıldı. YÖKDİL sınav başvuruları nereden yapılır? YÖKDİL başvuru işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyiniz.

Sınava başvurular hemen aşağıda vereceğimiz link aracılığı ile yapılmaktadır. Başvurularınızı kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için yazımızın devamını okuyunuz.

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK)’ün gerçekleştirdiği duyuruya göre, YÖKDİL başvuruları 26 Eylül 2017 yani bugün itibariyle ÖSYM’nin resmi sayfası üzerinden alınmaya başlandı. Sınava katılım sağlamak isteyen adaylar, 2017 yılının üçüncü YÖKDİL sınavına başvuru işlemi ‘’yokdil.yok.gov.tr’’ resmi internet adresi üzerinden yapabilecek.

YÖKDİL sınavı; fen bilimleri, sağlık bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında; İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca dillerini kapsayacak.

YÖKDİL sınavına; yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilecekler.

Sınava Başvur!

Yükseköğretim Kurulu, YÖKDİL için oluşturduğu internet sitesi üzerinden üçüncü YÖKDİL başvurularını bugün itibarıyla almaya başladı. Yapılacak YÖKDİL sınavı, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında; İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca dillerinde yapılacak.

YÖKDİL için başvurular yokdil.yok.gov.tr adresinden online olarak yapılacak. Adaylar, YÖKDİL’in internet sitesi üzerinden giriş yapacak ve ardından sınav için başvurusunu gerçekleştirecek.

2017 yılının üçüncü YÖKDİL sınavına başvuru işlemi ‘’yokdil.yok.gov.tr’’ resmi internet adresi üzerinden yapılabilecek

Başvurmak İçin Tıklayın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir