Üniversite Tercih Sonuçları 2 Haftada Açıklanacak

Tarafından   07/26/2017

Üniversite Tercih Sonuçları 2 Haftada Açıklanacak

Üniversite sınav sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarına göre tercihlerini yapan adaylar şimdi sonuçların açıklanmasını ve kazandıkları üniversiteyi öğrenmek istiyor. Bu heyecanlı bekleyiş ne zaman son bulacak? Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

1 Ağustos 2017 tarihinde üniversite kayıt işlemleri başlıyor. Bu da bize harika bir bilgi veriyor. Yani Tercih sonuçları için en fazla 15 gün gibi bir süre belirlendi. Bu sürecin sonrasında tercih sonuçları açıklanacak ve adaylar yerleştikleri üniversiteleri öğrenebilecek. Bundan sonra ise, kayıt koşturması başlayacak.

Üniversite Kayıt Bilinmesi Gerekenler

a) Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.
b) Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez. Ancak aslının getirilmesi suretiyle üniversite tarafından onaylı örneği kabul edilir.
c) Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.
d) Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.
e) Yükseköğretim kurumları, kayıt yaptıracak adaylardan sağlık kurulu raporu isteyebilir.
f) Üniversiteler, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.

Üniversiteye kayıt sırasında bazı evraklar gereklidir. Bu evrakların neler olduğunu hemen aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Üniversite Kayıt İçin Gerekli Belgeler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir