TUS Sınava Giriş Belgesi Nasıl ve Nereden Alınacak? Sınava Girişte Gerekli Belgeler

Tarafından   02/11/2017

TUS Sınava Giriş Belgesi Nasıl ve Nereden Alınacak? Sınava Girişte Gerekli Belgeler nelerdir? TUS sınava giriş belgesi nasıl alınır? TUS sınava giriş belgesi neden alınmalı? TUS sınava giriş belgesinin yanında, sınava girebilmek için başka hangi belge gereklidir? ÖSYM adaylardan sınava girebilmeleri için hangi belgeleri istemektedir?

Sınava giriş belgesi evlere gönderilmeyecektir. Bunun üzerinde özellikle durmak gereklidir. Sınva giriş belgesi önemli bir belgedir. Sınava giriş belgesi olmayan adayların sınava alınmayacağını artık herkes bilmektedir. Sınava giriş belgesi adayın yanında, sınav günü bulunması gereklidir. Sınava giriş belgesine ek olarak ÖSYM adayın yanında bulundurmasını istediği bir belge daha vardır.

Sınava girebilmek için adayların yanlarında bulundurması gerektiği bir diğer belge ise nüfuz cüzdanıdır. Nüfuz cüzdanı olmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfuz cüzdanınında adaya ait yer alan fotoğrafın adayın son haline benzemesi gerekmektedir. Aksi takdirde sınav görevlileri bu konu hakkında gerekli yetkiye sahiptir. Adaylar nüfuz cüzdanı yerine, ehliyet yada eş değer başka bir belge sunmaları durumunda bu geçersiz sayılacaktır. ÖSYM adaylardan sadece nüfuz cüzdanı istemektedir.

Sınava giriş belgesi ve nüfuz cüzdanı, adayların sınava girebilmesi adına olmazsa olmazdır.

Sınava giriş belgenizi hemen aşağıdaki linke tıklayarak edinebilirsiniz. Bu linkten açılacak sayfada aday işlemleri sistemi şifrenizi girerek sistemde oturum açınız. Böylece size ait olarak hazırlanmış  sınava giriş belgenizi indirip yazdırabileceksiniz.

TUS Sınava Giriş Belgesi Edinmek İçin Tıklayın! Tıkla Yazdır!

Önemli Not: Sınava girecek olan adaylar, yanlarında petşişe içerisinde su götürebilmektedir. Ancak bu suların ambalajlarının sökülmüş olması gerekmektedir. ÖSYM su temini sağlamayacaktır. Sınav anında adayların heyecanını dindirmesi ve boğaz kuruluğunu gidermesi için su olmazsa olmaz yardımcılardan olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir