Sınavlara Ehliyet İle Girilir Mi?

Tarafından   05/30/2017

Sınavlara Ehliyet İle Girilir Mi?

MEB, ÖSYM, AÖF ve daha bir çok sınavlara hangi belgeler ile girilecek? Sınavlara ehliyet ile girilir mi? Adayların sınava girebilmeleri için sınava giriş belgelerinin yanlarında olması gerekmektedir. Bununla birlikte adaylardan T.C kimlik kartı da bulunması gerekmektedir. Peki T.C kimlik kartı yerine ehliyet ile de sınava girilir mi?

ÖSYM’nin bu konu hakkında yaptığı bir açıklama vardır.

EHLİYETİNİZLE SINAVA GELMEYİN: Sınava kimlik kartı olarak nüfus cüzdanınızın aslı veya süresi geçerli pasaport ile geliniz. Sınava ehliyet ve diğer kimliklerle kesinlikle gelmeyiniz. Giriş belgelerinizde yazılı olan yasaklı araç-gereç ve yiyecekleri sınav yerine getirmeyiniz. Tüm 2017 LYS adaylarına ve velilerine sınav öncesinde başarılar dilerim.’

BİR SAAT ÖNCE SINAV YERİNİZE GİDİN

Sınavlar başlamadan bir saat önce sınava gireceğiniz binalarda bulunmamız gerekiyor. Sınava girmek için LYS Giriş Belgesi’nin yanı sıra yanınızda nüfus cüzdanınız ya da geçerliliği olan pasaportunuz olmalı. Askeri öğrenciler askeri kimlik belgesi taşıyabilir. Ancak bu özel durum muvazzaf askerler için geçerli değil. Bunların dışında sürücü belgesi ya da meslek kimlik kartları gibi belgelerin geçerliliği yok ve bunlarla sınava giremezsiniz.

Diğer sınavlarda da sınavlara, T.C kimlik kartı yerine ehliyet getirenler sınavlara alınmayacaktır. Sınava girebilmek için adayların yanlarında sınava giriş belgesi ve T.C kimlik kartı olması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir