Ehliyet İle Sınava Girilir Mi?

Tarafından   09/24/2017

Ehliyet İle Sınava Girilir Mi?

Sınava girecek adaylardan, iki önemli belgeyi yanlarında bulundurması istenir. Bunlardan biri sınav giriş belgesi, bir diğeri ise adayın kimliğidir. Ancak adaylar kimlik yerine ehliyetleri ile sınava gelmektedir. Peki sınava girerken ehliyet kimlik sayılır mı?

Herhangi bir sınav için kimlik yerine ehliyet getirmek geçerli midir? ÖSYM bu durum için bir açıklamada bulunmuştu. Aslında bu açıklama tüm sınavlar için geçerlidir.

EHLİYETİNİZLE SINAVA GELMEYİN: Sınava kimlik kartı olarak nüfus cüzdanınızın aslı veya süresi geçerli pasaport ile geliniz. Sınava ehliyet ve diğer kimliklerle kesinlikle gelmeyiniz. Giriş belgelerinizde yazılı olan yasaklı araç-gereç ve yiyecekleri sınav yerine getirmeyiniz. Tüm 2018 ÖSYM sınav adaylarına ve velilerine sınav öncesinde başarılar dilerim.’

BİR SAAT ÖNCE SINAV YERİNİZE GİDİN

Sınavlar başlamadan bir saat önce sınava gireceğiniz binalarda bulunmamız gerekiyor. Sınava girmek için LYS Giriş Belgesi’nin yanı sıra yanınızda nüfus cüzdanınız ya da geçerliliği olan pasaportunuz olmalı. Askeri öğrenciler askeri kimlik belgesi taşıyabilir. Ancak bu özel durum muvazzaf askerler için geçerli değil. Bunların dışında sürücü belgesi ya da meslek kimlik kartları gibi belgelerin geçerliliği yok ve bunlarla sınava giremezsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir