E-YDS Sınava Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Tarafından   02/01/2017

E-YDS elektronik ortamda yapılan yabancı dil sınavı için sınava giriş belgesi nasıl alınır? EYDS sınava giriş belgesi nereden alınır? Sınava giriş belgesi almak zorunda mıyım? EYDS sınava giriş belgesi nasıl ve nereden alınır ile ilgili sorularınızın yanıtları yazımızın devamında yer almaktadır.

EYDS sınavına girebilmeniz için nüfuz cüzdanı ve sınava giriş belgeniz ile birlikte sınav salonuna girmeniz gerekmektedir. Sınava giriş belgesi almanız zorunludur. EYDS sınavına girebilmek için mutlaka sınava giriş belgenizi alınız. Sınava giriş belgenizde sınava başvuru bilgileriniz, kimlik bilgileriniz ve sınav salon bilgileriniz yer almaktadır. Sınav salon bilgilerinizi öğrenmek için dahi sınava giriş belgenizi almak zorundasınız.

Sınava giriş belgenizi hemen aşağıdaki linki kullanarak edinebilirsiniz.

EYDS Sınava giriş belgesi indirmek için tıklayın

EYDS Sınava giriş belgenizi bu tıkladığınız linkteki açılan sayfa ile edinebilirsiniz. Edindiğiniz belgeyi mutlaka yazıcıdan çıktısını alınız. Sınava giderken bu belgeyi yanınızda götürmeniz gerekmektedir. EYDS sınava giriş belgeniz olmadan sınava giremeyeceğinizi unutmayınız. Nüfuz cüzdanınızı ve sınava giriş belgenizi yanınızda götürerek sınava giriş yapabilirsiniz. Sınava giriş belgeniz ve nüfuz cüzdanınızı salona girdiğiniz anda sıranın üzerine koymalısınız. Gözetmen gerekli inceleme ve sorgulamayı yaptıktan sonra sınava girebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir