AÖL 3. Dönem Sonuçları Açıklandı Mı?

Tarafından   07/03/2017

AÖL 3. Dönem Sonuçları Açıklandı Mı?

Açıköğretim lise 3. dönem sınav sonuçları açıklandı mı? Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte tüm merak edilenler yazımızın devamında.

1-2 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilen Açık öğretim ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı araştırılmaya başlandı.  AÖL ders geçme notu son değişikliklerle birlikte 45’ten 50’ye çıkarılmıştır. AÖL sınavından 50 alan öğrenci dersi geçer. Açık öğretim lisesi ya da kısaca açık lise, çeşitli sebeplerle örgün öğretime devam edemeyen ya da eğitimini yarıda bırakmak durumunda kalan öğrencilerin okuduğu lisedir. Açık öğretim ortaokulu öğrencileri bu sınavın sonuçlarını MEB internet adresinden TC. Kimlik numaralarını ve şifrelerini girerek öğrenebilecekler.

 

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ’NDE NASIL MEZUN OLURUM?

Toplam Dönemin: en az 8 ve üzeri, Toplam Kredinin: 192 ve üzeri, Alan Kredisinin (alanlı okuyanlar için): 80 ve üzeri olması gerekir. Bunların öğrencilik durumlarına göre dağılımı şöyle;

Alanlılar için: 112 kredi ”ortak”, 80 kredi ise ”alan” kredisi olması, Alansızlar için: 120 kredi ”ortak”, 72 kredi ise ”seçmeli” derslerden tamamlanması gerekiyor. Tabi bunlar mezun olmak için gerekli kredilerin alt limiti, daha fazla bir kredi ile de mezun olabilirsiniz.

SONUÇLAR HANGİ TARİHTE

1-2 Temmuz’da gerçekleşen sınavın sonuç açıklanma tarihinin 31 Temmuz olduğunu duyurdu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir