AÖF Sınav Giriş Belgesi Alma ,İndirme ,Yazdırma 2017

Tarafından   02/07/2017

AÖF Sınav giriş belgesi alma indirme ve yazıcıdan çıktı alma yöntemlerini anlattığımız bu yazımızda aklınızı takılan soruları ya da  AÖF sınav giriş belgesi alamıyorum diyorsanız yorumlar kısmından yaşadığınız sorunları bizimle paylaşabilirsiniz..İktisat, İşletme Fakültelerinin tüm bölüm/programlarında kayıtlı öğrenciler için sınavdan önce sınav giriş belgesi alma ve sınav sırasında yanında bulundurmak zorunludur. Milyonlarca Açık Öğretim Fakültesi öğrencisinin ter dökeceği sınav için giriş belgesi malesef öğrencilerin adresine gönderilmiyor.Önceki yıllarda adayın adresine gönderilen AÖF sınav giriş belgesi , artık internet üzerinden aday kendisi indiriyor. Peki AÖF Sınav giriş belgesi nasıl alınıyor? İşte öğrencilerin tüm merak ettiği soruların yanıtları ve geçerli AÖF giriş belgesinin almaya dair ayrıntılar…

AÖF giriş belgesi nasıl alınır? Sınava girmek için gerekli belgeler neler ?

AÖF giriş belgesi sınav tarihi yaklaşınca öğrencilerin öncelikleri arasına girdi. Hafta sonu yapılacak olan AÖF sınavları için AÖF giriş belgesi almak zorunlu .Sınav giriş belgesi almayan öğrenciler sınav salonlarına alınmayacak.

Türkiye’nin en büyük uzaktan öğretim sistemine sahip Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin tüm bölüm/programlarında kayıtlı öğrenciler, Güz ve Bahar Döneminde Vize ve Final sınavlarına girecekler için (https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim) internet adresinden TC Kimlik No ve Açık öğretim büronuzdan aldığınız şifre ile sisteme giriş yaparak sınav giriş belgenizi A4 ebadındaki bir kağıda yazıcıdan çıktısı alınması gerekiyor.

AÖF Sınava Giriş Belgesi öğrencinin adresine posta ile gönderilmeyecektir. Öğrencilerin “AÖF Sınava Giriş Belgesi ”  dökümünü girecekleri sınav tarihinden bir hafta öncesinden başlayarak AÖF Bürolarından veya (https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim) adresi “Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu (Türkiye)” linkinden T.C. kimlik numarası ve şifrelerini kullanarak indirmeleri gerekmektedir.

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Sınav Giriş Belgesi Almak için Tıklayınız

AÖF Sınavına Girmek için Gerekli Belgeler Neler?

Açık Öğretim Fakültesi sınavına gireck adaylarsınava girerken yanlarında;

– Sınav Giriş Belgesi (bu belge-renkli veya siyah-beyaz olabilir)
– Öğrenci Kimlik Kartı veya Öğrenci Tanıtım Kartı veya sınavda geçerli öğrenci kimlik belgesi.
– Nüfus Cüzdanı, TC Kimlik Kartı , Sürücü Belgesi, Pasaport veya bunlara eşdeğer fotoğraflı kimlik belgesi.

UYARI!: Sınav giriş belgesinin çıktısını alındığında tüm kenar çerçevelerinin göründüğünden emin olmak gerekiyor.Aksi halde geçersiz kabul edilebilir.

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

AÖF Sınav Giriş Belgesi  daha bir kaç yıl öncesine kadar öğrencilerin adreslerine posta ile gönderiliyordu.Yapılan değişiklikle birlikte sınava girecek öğrenciler,  Sınava Giriş Belgesi  dökümünü sınav tarihinden yedi gün öncesinden başlayarak AÖF Bürolarından veya (https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim) internet adresinden  T.C. kimlik numarası ve AÖF giriş şifresini kullanarak alabilirler.

Sınava girecek öğrenciler Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan; sınav ili, bina, salon, sıra, sınav tarihi ve saatinde sınava girmek zorundadırlar. Sınava gireceğiniz okulu ya da kampüsü sınavdan en az bir gün önce mutlaka görünüz. Bunun dışında sınav saatinden bir saat önce sınava gireceğiniz binada hazır bulunmanız gerekiyor..

AÖF Sınava giriş belgesinde belirtilen yerde ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için (mazeretli bile olsalar) başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı açılmaz. Bu nedenle, her ne nedenle olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması olanaksızdır. Öğrenciler mazeretli bile olsalar, bu öğrenciler iiçin mazeret sınavı açılmaz.

Öğrenciler İnternetten almış oldukları Sınava Giriş Belgesi’ni AÖF bürosuna onaylatması gerekiyor mu?

Hayır.İnternetten aldığınız Sınava Giriş Belgesi ‘ni tekrar AÖF bürolarına onaylatmanız gerek yoktur..https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinden aldığınız Sınava Giriş Belgesi, Öğrenci Kimlik/Tanıtım Kartı ve özel kimlik belgeniz ile sınava katılabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir