2018 Sınav Sisteminde Değişiklik Var Mı?

Tarafından   06/25/2017

2018 Sınav Sisteminde Değişiklik Var Mı?

Sınav sisteminde değişiklikler zaman zaman olmaktadır. Üniversiteye girişte, liseye giriş sınavlarında zaman içerisinde bazı değişikliklere gidilmiştir. Ancak şu anda üniversiteye girişte YGS-LYS sistemi, liseye girişte de TEOG sistemi uygulanmaktadır. Peki bu sistem değişecek mi? 2018 yılında sınav sistemi değişecek mi?

ÖSYM 2018 Sınav Takvimi yayınlandı, buna göre Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS 2018) Mart 2018’de,Lisans Yerleştirme Sınavı Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Özellikle de 2018’de YGS sınavına girecek öğrencilerde bu oldukça merak konusuydu.Adaylar meraklarında haklıydılar çünkü sınav sistemindeki değişiklik söylemlerinin biran önce netliğe kavuşmasını ve ona göre bir çalışma içerisine girmeyi istediklerini belirtiyorlardı.

2018 yılında YGS ve LYS Sınav Sisteminde anlaşılan yeni bir değişiklik söz konusu değil. Önümüzdeki yıllarda Sınav sisteminde köklü değişikliklere imza atılacak. Bazı eğitim uzmanlarının YGS ve LYS Sınav Sisteminin 2019’a kadar aynen devam edeceği hususunda iddiaları var. Yani bir iki yıl daha sınav sisteminde herhangi bir değişiklik görülmemektedir. Ancak daha sonrası ne olur? Bekleyip göreceğiz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir