2018 Lisans Yerleştirme Sınavı Kayıt ve Başvuruları

Tarafından   09/23/2017

2018 Lisans Yerleştirme Sınavı Kayıt ve Başvuruları

2018 LYS başvuruları hangi tarihte başlayacak? Sınava başvuracak adaylar hangi adımları izlemeli? LYS birden fazla sınavdan oluşan bir sistemdir. Peki aday istediği bölümler için hangi sınavlara girmeli? LYS sınav sistemi kayıtları nasıl gerçekleştirilir? LYS sınavına girecek olan adaylar için hazırladığımız bu rehber oldukça önemli bilgileri ve ipuçlarını içermektedir.

Kimler Başvurabilir?

2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) kapsamında Merkezimiz tarafından yapılan 2017 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarına göre YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar, isterlerse Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Başvuru tarihleri ve ödeme işlemleri:

LYS’lere girme hakkı kazanan adaylardan, LYS’lere başvuru yapmak isteyenlerin, 2018 Nisan ayının başında  LYS başvurularını yapmaları gerekmektedir.  LYS başvuruları ile sınav ücreti bilgileri ÖSYS Kılavuzunda yer almaktadır.  Sınav ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için Nisan 2018 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için Nisan 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

2018 LYS Başvuru Kılavuzuna Ulaşmak İçin Tıklayınız!

LYS Sınav Giriş Belgeleri Nasıl Alınır?

 Haziran 2018 tarihlerinde uygulanacak olan LYS-4, LYS-1 ile  Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleşecek LYS-2, LYS-3, LYS-5 adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden saat  16:00‘dan itibaren edinebileceklerdir.

2018 LYS Sınav Giriş Belgeleri İçin Tıklayın

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir